Resources & Downloads
Other
Q-XE-LT10-A RoHS Certificate(279.2 kB, PDF) Q-XE-LT10-A_RoHS2021.pdf(682.5 kB, PDF)
Related Products
Accessories
| Compare | Description | Drawings, CAD & Specs | Avail. | Price | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
 | Q-XILP-1XY Lens Positioner, 1 in. Diameter Lenses, Aegis Qube System | In Stock FREE 2-day shipping on thousands of products on Newport.com Learn More | ||||
 | Q-IBC-1Prism-Cube Gimbal Mount, 3-Axis, 1.0 in., Aegis Qube | In Stock FREE 2-day shipping on thousands of products on Newport.com Learn More | ||||
 | Q-SS100-R3HNKinematic Optic Mount, 1.0 in., Stainless Steel, Aegis Qube System | In Stock FREE 2-day shipping on thousands of products on Newport.com Learn More | ||||
 | Q-XIPR-1Polarizer-Wave Plate Rotator, 1 in. Diameter, Aegis Qube System | 4 Weeks FREE 2-day shipping on thousands of products on Newport.com Learn More |
Similar
|---|---|---|---|---|---|---|
 | Q-XE-DI-1Access Plate, Probe Beam, Aegis Qube | |||||
 | Q-CP-1Post Mount Adaptor, 8-32 CLR, Aegis Qube | In Stock | ||||
 | Q-XE-DI-2Access Plate, SMA Beam, Aegis Qube | In Stock |
Compatible
 | Q-OC-1Cubic Enclosure, 1 in. Optical Mounts, Aegis Qube Beam Routing System | In Stock FREE 2-day shipping on thousands of products on Newport.com Learn More | ||||
 | Q-BT-12Beam Tube, 12 inch, Aegis Qube™ Series | In Stock FREE 2-day shipping on thousands of products on Newport.com Learn More | ||||
 | Q-BT-3Beam Tube, 3 inch, Aegis Qube™ Series | In Stock FREE 2-day shipping on thousands of products on Newport.com Learn More | ||||
 | Q-BT-1Beam Tube, 1 inch, Aegis Qube™ Series | In Stock FREE 2-day shipping on thousands of products on Newport.com Learn More | ||||
 | Q-BT-2Beam Tube, 2 inch, Aegis Qube™ Series | In Stock FREE 2-day shipping on thousands of products on Newport.com Learn More |
Frequently Purchased Together
 | Q-BT-CBeam Tube Connector, Aegis Qube™ Series, 3 in. | In Stock FREE 2-day shipping on thousands of products on Newport.com Learn More | ||||