Resources & Downloads
Other
M-SDS65-BK RoHS Certificate(278.7 kB, PDF)
Related Products
Accessories
| Compare | Description | Drawings, CAD & Specs | Avail. | Price | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
 | M-BDK-1Ball Driver Tool Set, Includes: 1.5, 2, 2.5, 3, 4 & 5 mm Wrenches | In Stock FREE 2-day shipping on thousands of products on Newport.com Learn More | ||||
 | M-SK-ASocket Head Cap Screw Kit, Stainless Steel, M4 & M6, Qty 805 |
Similar
|---|---|---|---|---|---|---|
 | M-360-90Angle Bracket, 90°, 1/4-20 (M6) Slots, 25 mm Spacing | In Stock FREE 2-day shipping on thousands of products on Newport.com Learn More | ||||
 | CB-2-MConstruction Plates, 63.5 x 88.9 mm, 2 pieces, M6 | In Stock FREE 2-day shipping on thousands of products on Newport.com Learn More | ||||
 | 360-30Angle Bracket, 30°/60°, 1/4-20 (M6) Slots, 1 in. Spacing | 3 Weeks FREE 2-day shipping on thousands of products on Newport.com Learn More | ||||
 | EQ80-EOuter Bracket, Compatible with 80 mm Stages | In Stock FREE 2-day shipping on thousands of products on Newport.com Learn More | ||||
Compatible
 | M-SDS65Manual Linear Stage, 25 mm Travel, Ball Bearings, M6 Threads | 2 Weeks FREE 2-day shipping on thousands of products on Newport.com Learn More | ||||
 | M-DS65-XManual Linear Stage, Dovetail, 25 mm Travel, 65 x 65 mm, Metric | In Stock FREE 2-day shipping on thousands of products on Newport.com Learn More | ||||
 | M-RS65Manual Rotation Stage, Aperture, 65 mm, 10° Fine, M3 and M6 | In Stock FREE 2-day shipping on thousands of products on Newport.com Learn More | ||||
 | M-GON65-UGoniometric Stage, Upper, ±10°, 65 x 65 x 30 mm, M3 & M6 | In Stock FREE 2-day shipping on thousands of products on Newport.com Learn More | ||||
 | M-GON65-LGoniometric Stage, Lower, ±5°, 65 x 65 x 30 mm, M3 & M6 | 3 Weeks FREE 2-day shipping on thousands of products on Newport.com Learn More |
Frequently Purchased Together
 | M-SA2-18X24Optical Breadboard Plate, Solid Aluminum, 450 x 600 mm, 25 mm M6 Grid | 3 Weeks FREE 2-day shipping on thousands of products on Newport.com Learn More | ||||
 | SM-25Vernier Micrometer, 25 mm Travel, 23 lb. Load Capacity, 50.8 TPI | In Stock FREE 2-day shipping on thousands of products on Newport.com Learn More | ||||
 | 462-XYZ-SDXYZ Linear Stage, ULTRAlign, 1.0 in., Crossed-Roller, Side Drive | In Stock FREE 2-day shipping on thousands of products on Newport.com Learn More | ||||