Resources & Downloads
Other
TR-E2E8-10 RoHS Certificate(278.8 kB, PDF) TR-E2E8-10_RoHS2021.pdf(684.8 kB, PDF)
Related Products
Accessories
| Compare | Description | Drawings, CAD & Specs | Avail. | Price | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
 | 9923Double-Ended Set screw, 8-32, 0.75 in. Long, Qty10 | In Stock FREE 2-day shipping on thousands of products on Newport.com Learn More |
Similar
|---|---|---|---|---|---|---|
Compatible
 | PS-1ZOptical Pedestal, Magnetic Base, 1.0 in. Height, 1 in. Diameter, 8-32 | In Stock | ||||
 | PS-1Optical Pedestal, 1.0 in. Height, 1.0 in. Diameter, 8-32 Thread | In Stock FREE 2-day shipping on thousands of products on Newport.com Learn More | ||||
 | SP-1Optical Post, 1.0 in. Height, 0.5 in. Diameter, 8-32 and 1/4-20 Thread | In Stock FREE 2-day shipping on thousands of products on Newport.com Learn More | ||||
 | PS-2Optical Pedestal, 2.0 in. Height, 1.0 in. Diameter, 8-32 Thread | In Stock FREE 2-day shipping on thousands of products on Newport.com Learn More |