2D Product Drawings
M-ILS50HA(152.3 kB, PDF)
Literature
Manuals
Technical Notes
Encoder Resolution Calibration(4 MB, PDF)
|---|---|---|---|---|---|---|
 | MMCABLE-REGInline Regulator, 5 VDC, for MMCABLEs 5 m or longer | In Stock | ||||
 | M-FK-BLXL-Allen Wrench Set, Sizes: 1.5, 2, 2.5, 3, 4, 5, 6, 8, 10 mm, Metric | In Stock FREE 2-day shipping on thousands of products on Newport.com Learn More |
Similar
 | VP-25XAMotorized Linear Stage, 25 mm Travel, 100 nm MIM, DC Servo, Tachometer | 10 Weeks | ||||
 | M-ILS50CCMotorized Linear Stage, High Performance, 50 mm Travel, DC Motor, M6 | 8 Weeks | ||||
 | GTS70Motorized Linear Stage, 70 mm Travel, High Torque DC Motor, M4 and M6 | In Stock |