2D Product Drawings
M-ILS250HA(150.5 kB, PDF)
Literature
Manuals
Technical Notes
Encoder Resolution Calibration(4 MB, PDF)
|---|---|---|---|---|---|---|
 | MMCABLE-REGInline Regulator, 5 VDC, for MMCABLEs 5 m or longer | In Stock | ||||
 | M-FK-BLXL-Allen Wrench Set, Sizes: 1.5, 2, 2.5, 3, 4, 5, 6, 8, 10 mm, Metric | In Stock FREE 2-day shipping on thousands of products on Newport.com Learn More |
Similar
 | M-ILS250CCMotorized Linear Stage, 250 mm Travel, DC Motor, Rotary Encoder, M6 | |||||
 | M-IMS300CCHAMotorized Linear Stage, 300 mm Travel, DC Motor, Linear Encoder, M6 | 8 Weeks |